وبگاه ابهر1378- وبگاه هر ایرانی و ابهری
وبگاه ابهر1378-http://abhar1378.rozblog.com
قالب وبلاگ http://abhar1378.rozblog.com
منو اصلی

            

 

http://up.ghalebgraph.ir/up/galebgraph/file/1394/07/New Bitmap Image (5) - Copy - Copy - Copy.bmp


  


به زودی...

             

  

     به زودی...

ویدیو های وبگاه ابهر1378

             

       ویدیوهای

   وبگاه ابهر1378

نظر سنجی
نظر شما در رابطه با وبگاه ابهر1378 چیست؟ساعت

اوقات شرعی - ابهر
سخنی از بهشت
ذکر ایام هفته
قرآن آنلاین
تقویم
دیکشنری آنلاین
فرهنگی هنری
ابهر


ابهر بر ایران واقع شده‌است
ابهر
ابهر روی نقشه ایران۳۶.۰۸° شمالی ۴۹.۱۳° شر
http://up.ghalebgraph.ir/up/galebgraph/file/1394/07/ استان ابهر692396.bmp

شماره های مهم ابهر

http://up.ghalebgraph.ir/up/galebgraph/file/1394/05/img101 - Copy.jpg


فاصله شهر ابهر تا مراكز استان ها

براي ديدن مسير كامل روي نمايش مسير كليك كنيد

 

نام شهر

مسافت كيلومتر

مسير روي نقشه

اراك

380

نمايش مسير

اردبيل

374

نمايش مسير

اروميه

546

نمايش مسير

اصفهان

675

نمايش مسير

اهواز

916

نمايش مسير

ايلام

587

نمايش مسير

بجنورد

975

نمايش مسير

بندر عباس

1747

نمايش مسير

بوشهر

1283

نمايش مسير

بيرجند

1432

نمايش مسير

تبريز

391

نمايش مسير

تهران

240

نمايش مسير

خرم آباد

546

نمايش مسير

رشت

185

نمايش مسير

زاهدان

1726

نمايش مسير

زنجان

90

نمايش مسير

ساري

500

نمايش مسير

سمنان

464

نمايش مسير

سنندج

346

نمايش مسير

شهركرد

778

نمايش مسير

شيراز

1160

نمايش مسير

قزوين

72

نمايش مسير

قم

377

نمايش مسير

كرج

203

نمايش مسير

كرمان

1218

نمايش مسير

كرمانشاه

419

نمايش مسير

گرگان

634

نمايش مسير

مشهد

1141

نمايش مسير

همدان

234

نمايش مسير

ياسوج

1002

نمايش مسير

يزد

857

نمايش مسير

مستند ایران - ابهر 


اقلیم ایران-ابهر

اقلیم ایران-ابهر

شبکه نسیممستند شهرستان ابهر(شهریورماه1394)

مستند شهرستان ابهر

(شهریورماه1394)

شبکه سه

تاریخ:7شهریور1394

تاریخ:8شهریور1394

تاریخ:9شهریور1394

 

تاریخ:10شهریور1394

تاریخ:11شهریور1394


مسئول گروه ابهر شناسی نور ایران:

دوستداران میراث فرهنگی و محیط زیست بیدار شوند

امروزه قانون در راس هر نظام  یا دولتی بسیار مهم است، زیرا اگر قانون نباشد هر فردی می تواند هر کاری که می خواهد انجام دهد،اما با وجود این امروزه کسانی هستند که قانون را زیرپا می گذارند و یا کسانی هم هستند که قانون را به نفع خود تمام می کند،مثلا در شهری که چندین هزارسال قدمت تاریخی و ملی دارد افرادی سودجو می آیند ومدیر یک اداره می شوند و مکان های تاریخی/طبیعی آن شهر را تخریب می کنند ویا به غارت می برند، مانند شهر ابهر که بقایا و آثاری تاریخی و طبیعی از هزاران سال پیش پابرجا ماده است، ولی افرادی به میدان آمده اند که فقط شعار می دهند و خبری از عمل نیست! اگر امروز در عرصه های گردشگری از مناطق دیگر دور افتاده ایم،به خاطر کار شکنی های مسئولانی است که بهتر است بگوییم بی مسئولیت اند ،که همیشه خواستار کار های جدید هستند در قبال آن تخریب مکان های تاریخی و منابع طبیعی. 

این مثل را شنیده ایم که بار کج به منزل نمی رسد؟ وصف حال کسانی است که در این شهر مسئولیتی را بر عهده دارند که معلوم نیست به دنبال چه چیزی در این شهر می گردند  و معلوم نیست کدام انسان تحصیل کرده ای آن ها را به این مقام منصوب کرده است! الله علم. خودشان می دانند و وجدان کاریشان،اگر می توانند قانون را به اسم خود تمام کنند،اگر می توانند قانون را با پول پاک کنند واگر می توانند سر دادگاه و قاضی را کلاه بگذارند اما در روز قیامت،روز رستاخیز،روز حساب و کتاب چه می توانند بکنند؟ جواب خدا چه می دهند؟

آنهایی که جنگل ها را قلع و قمع می کنند به بهانه ساخت حوزه علمیه و دادگستری ، آنهایی که مکان های تاریخی چند هزار ساله ابهر را تخریب می کنند به بهانه ساخت جاده و آن هایی که بنا های تاریخی ، فرهنگی ،اجتماعی را تخریب می کنند به بهانه ساخت پارکینک و ساختمان تجاری برای زدن  پول های مردم در جیب های خودشان، در این گرانی بازارها. آنها دلسوز مردم ابهر نیستند ، اصلا آنها از ما نیستند منظور از ما مردم است ، مردمی که چندین بار مورد حمله قرار گرفته اند، از زمان حمله اعراب گرفته تا حمله وهشیانه قوم مغول و جنگ هشت سال دفاع مقدس، کسانی که هم از جان مایه گذاشتند و هم از سرمایه هایشان ، اما کسانی بودن و هستند که ابهر را به اشغال خود در آوردند ، آنها کسانی هستند که از مناطق جنگ زده جنوب و روستاها اطراف به ابهر آمدند تا پناه گاهی امن بیابند ، اما بعضی از آنها هدف های شوم و بیهوده ای داشند، مانند از بین بردن محیط زیست و میراث فرهنگی ، کسانی که امروز به خیال خود در ابهر جای پا محکم کردند و می تواند محیط زیست و میراث فرهنگی این شهر را نابود کنند. کورخوانده اند ، با این کار ها به جرم و جنایت خود را بیشتر می کنند و روزی می رسد که دوستداران میراث فرهنگی و محیط زیست به آنها درس خوبی می دهند تا درس عبرتی برای دیگران باشد. شهر تاریخی ابهر دشمنان زیادی دارد که در مکان های متروکه و یا کم تر کسی که از آنجا عبور می کند مخفی می شوند و اهداف شوم و مخرب خود را علیه منابع طبیعی و مکان های تاریخی ابهر برنامه ریزی می کنند،مکان های مانند:قلعه تپه،جنگل،ابهرود و...  برنامه ریزی های اصلی در مکانی امن و آرام انجام می گیرد که ازصبح تا شب ادامه دارد آنجا مکانی است که برای گمراه کردن مردم تلویزیون شهری می سازد ودر آن می نویسد: جای زباله در جوی آب نیست! خود زباله و فاضلاب شهری را به رودخانه ابهررود هدایت می کنند ، آن هایی که مردم را گول می زنند به بهانه ساخت پارک های محله ای و غیره، مکان که نقشه تراشی می کند شهرداری ابهر است که ازسه سال گذشته تا کنون به محیط زیست و میراث فرهنگی حمله های بسیاری کرده و همیشه هدفش تخریب منابع طبیعی و مکان های تاریخی و ساخت پارکینگ،برج های تجاری،پارک،حوزه علمیه،دادگستری،جاده و دیگر اهدافی که در راه است را خدا می داند. شهرداری ابهر از یک طرف جنگل بزرگ ابهر را تخریب می کند و از یک طرف در روز درختکاری ، درختان کوچک را در یک ردیف محدود می کارد،این اوج بی مسئولیتی است.

شهرداری ابهر در این سه سال پیش تا کنون تخریب های عظیمی بر ضد مردم ابهر انجام داده است که گوشه ای از آن تخریب محیط زیست و میراث فرهنگی شهر ابهر است بسیار برای شهر ابهر و مردم این شهر مهم است،چون اگر محیط زیست تخریب شود زندگی برای انسان سخت و دشوار می شود و اگر میراث فرهنگی تخریب شود تاریخچه چند هزارساله یک ملت از بین می رود و سندی باقی نمی ماند"میراث فرهنگی شناسنامه یک ملت است" و از میراث فرهنگی میتوان در عرصه صنعت گرشگری استفاده کرد و همچنین می توان چندین نفر را به اشتغال در آورد، پس باید در مقابل کسانی که طبیعت و مکان های تاریخی را تخریب می کنند ایستادگی و مقاومت کرد تا روزی که دشمنان دست از تخریب محیط زیست و میراث فرهنگی بردارند و به سزای اعمالشان برسند،هیچ فرقی نمی کند که یک فرد عادی باشد یا مدیر یک اداره ، قانون برای همه یکسان است! مگر غیر از این است؟

باید امروز دست به کار شد و جلوی همه ی افراد سودجو ای که می خواهند میراث فرهنگی و محیط زیست ابهر را تخریب و یا به غارت ببرند را گرفت ، فردا دیر است ، باید بدانیم که خواستن توانستن است، این کار ها نیازمند یک اراده قوی و استوار وپایدار است همین کافیست برای شروع،امیدوارم هر چه زود تر مکان های تاریخی و طبیعی ابهر که در معرض خطر اند، محافظت شوند تا روزی سندی باشد برای آیندگان.

 نوروز1395نزدیک است اما قلعه تپه ابهر تاکنون به عنوان یک مکان تاریخی،طبیعی و گردشگری شناخته شده نیست،با وجود این که قلعه تپه در تاریخ7مهر1381ثبت ملی ایران شده است به شماره 6170،اما تا همین امروز به عنوان یک مکان حفاظت شده شناخته شده نیست،چرا؟ مگر قلعه تپه جزو میراث فرهنگی و محیط زیست نیست؟ پس چرا حفاظت نمی شود؟ هیچ اداره ای به فکر مکان های تاریخی یا طبیعی ابهر که نام های آن مکان های با ارزش عبارت اند از:ابهررود،جنگل،قلعه تپه و... نیستند، حتا اداره میراث فرهنگی شهرستان ابهر، نمی تواند قلعه تپه را حفاظت کند به دلایلی، اداره محیط زیست شهرستان ابهر هم به شهرداری ابهر شکایت هایی کرده است اما شهرداری به روی خود نمی آورد. در این ماه قلعه تپه ابهر از دو طرف ضربه خود از یک طرف تخریب تازه اطراف دیوار تاریخی آن تخریب و حفاری شد به دست چند جوان و از طرفی دیگر به چمن تاریخی/طبیعی که سوزانده شد (در نزدیکی دیوار تاریخی تخریب شده) 

امروز شهر ابهر به افرادی نیاز دارد تا از محیط زیست و میراث فرهنگی محافظت کند،چون یک دست صدا ندارد و باید چندین نفر،چندصدنفر ویا هزاران نفر از میراث فرهنگی و محیط زیست ابهر که در خطر بزرگی است، مگربه غیر از این است که "حفاظت از میراث فرهنگی و محیط زیست مجاهدت به حساب می آید" پس هر شهروند ابهری که احساس می کند که توانایی حفاظت از منابع طبیعی و مکان های تاریخی ابهر را دارد  ، به پا خیزد و به جمع دوستداران میراث فرهنگی و محیط زیست به پیوندد،چه درشبکه های اجتماعی،چه در رسانه صداوسیما و یا در فضای واقعی و حقیقی حضور پیدا کنند، قدرت یک ملت در وجود آن ملت است که باید به نمایش گزاشته شود.

به امید آن روزی که همه ی مردم این مرز و بوم از سمرات میراث فرهنگی و محیط زیست بیشتر با خبر باشیم،به امید روزی که در سال جدید حماسه ای در ارسه منابع طبیعی و مکان های تاریخی بسازیم،زمان آن رسیده است که دوستداران میراث فرهنگی و محیط زیست بیدار شوند. 

شایان حاجی قربانی(مسئول گروه ابهر شناسی نور ایران)-اسفندماه1394-ابهر

http://asni.mihanblog.comدرباره : ابهر ,
بازدید : 55
[ شنبه 29 اسفند 1394 ] [ شنبه 29 اسفند 1394 ] [ وبگاه ابهر1378 ]
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط
تا کنون هیچ استانداری جرات به خود نداده با شهروند ابهری درگیر شود...
مراسم ماه محرم در ابهر
ظرفیت بالای روستاهای ابهر در حوزه گردشگری
چند شبکه اجتماعی = اتحاد ملّی ابهر
رئیس اداره میراث‌فرهنگی ابهر:موزه‌داری نوین، راهکاری موثر برای جذب گرشگران است
ابهر یکی از شهرهایی از ایران که یاران امام زمان (عج) در آن متولد می شوند
تصاویر روز تاسوعا و عاشورای حسینی در ابهر
اطلاعیه گروه ابهر شناسی نور ایران/آتش سوزی جنگل ابهر
میزان باسوادی در ابهر از میانگین کشوری بالاتر است
اجتماع بزرگ مدافعان حریم خانواده در ابهر برگزار شد
بازدید 3000 گردشگر از روستای هدف گردشگری درسجین ابهر
نماز با شکوه عید سعید فطر در ابهر اقامه شد + تصاویر
فریاد «مرگ بر اسرائیل» در ابهر طنین‌ انداز شد+تصاویر
معرفی کتابخانه های عمومی شهر ابهر
ابهررود دوباره متولد شد+تصاویر رودخانه ابهررود-10فروردین1395
تصاویر به دست رسیده از مسجد جامع ابهر/حضور مردم ابهر در شب هفتم اسفند1394
تصاویر حضور مردم ابهر در انتخابات ۷ اسفند
تصاویر مردم ابهری در راهپیمایی 22 بهمن 1394 جشن 37 سالگی بهار انقلاب ایران
وضعیت قلعه تپه ابهر و دیوارهای تاریخی آن
دریاچه کینه ورس ابهر
کشف مومیایی در شهرستان ابهر
ویژه برنامه الگوی ماندگار ابهر
هفتمین روز درگذشت فریدون محمدبیگی مجاهد شجاع،دلیر و با ایمان ابهری
برف زمستانی در یک صبح پاییزی/ آمادگی اکیپ های امدادی و ادوات سنگین شهرداری ابهر
پیام بنیانگذار گروه ابهر شناسی نور ایران-به اعضا و مسئولان گروه مردمی شهر ابهر
اشعار گروه ابهر شناسی نور ایران-شماره1
هجوم وهشیانه قوم مغول به ایران-ابهر-سلطانیه
محکومیت حمله جنایت کارانه افراد مسلح
خرید و نصب دستگاه MRI در ابهر
بلوار منابع طبیعی - ابهر
حرکت دسته های عزاداری در ابهر(گزارش تصویر)
آرامگاه ابوبکربن عبدالله ابهری-شهرابهر
اهم برنامه های ماه محرم تبلیغات اسلامی ابهر تشریح شد
همزمان با فرا رسیدن ماه محرم/مراسم اعلان عزای حسینی در ابهر برگزار شد + تصاویر
نماهنگ اعزام رزمندگان شهرستان ابهر با نوای سیدیوسف شبیری
نیروهای مسلح شهرستان ابهر اقتدار خود را به نمایش گذاشتند
معبداژدها(داش کسن)-ابهر
برگزاری همایش استانی تکریم امامزادگان در صائین قلعه(ابهر)
25مرداد1393-سال روز تاسیس وبگاه ابهر1378
دسته عزاداری به مناسبت شهادت امام صادق (ع) در ابهر برگزار شد
خلاصه ای از شهرهای سرزمین ابهر
مستند امامزاده زیدالکبیر(ع) ابهر
اطلاعیه وبگاه ابهر1378- شماره1-تخریب تپه تاریخی قلعه تپه ابهر
ابهر ازسال1348تاسال1394
توسـعه گردشـگری در منـطقه
مسجد تاریخی قِروه شهرستان ابهر
امامزاده محمد ابن احمد(ع) ابهر
تصاویر اقامه نماز پرشکوه عید سعید فطر 27تیرماه1394-مسجدجامع ابهر
میدان تمدن ابهر(4)
امامزاده اسماعیل(ع) شناط ابهر

نظر بدهید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

وبگاه ابهر1378 http://abhar1378.rozblog.com
.: Weblog Themes By graphist :.

::

تبلیغات

            


         

اطلاعیه

   

    به زودی...

درباره وبلاگ

این وبگاه برای معرفی بیشتر تاریخ و فرهنگ ایران ابهر و دیگر مناطق قدیم و جدید آن درتاریخ 25 مرداد 1393 تاسیس شده و امید واریم بینندگان ایران و ابهر را بیشتر بشناسند و به دیگران اطلاع دهند .

جملات طلایی دکترشریعتی
اخبار بین الملل
داستان روزانه
فناوری اطلاعات
پیشخوان

آخرين مطالب

مراسم ماه محرم در ابهر تاریخ : شنبه 16 شهریور 1398
معرفی کتابخانه های عمومی شهر ابهر تاریخ : دوشنبه 17 خرداد 1395
سال نو مبارک تاریخ : چهارشنبه 04 فروردین 1395
دریاچه کینه ورس ابهر تاریخ : یکشنبه 04 بهمن 1394
کشف مومیایی در شهرستان ابهر تاریخ : شنبه 26 دی 1394
ویژه برنامه الگوی ماندگار ابهر تاریخ : پنجشنبه 24 دی 1394